HELLO!

Wojciech Solarz - kontakt

NAPISZ DO MNIE

wojtekantek@wp.pl
[vc_parallax title=”Sekcja I”][vc_parallax_section title=”Dział 2″ background_image=”3432″ height=”1100″ position=”center”]
WYKSZTAŁCENIE
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy
Teatr Ateneum
Teatr Narodowy
ŻYCIORYS
WOJCIECH SOLARZ (r. 1979) – Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. Reżyser filmów niezależnych. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2002), oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzej Wajdy (2010). W latach 2003-2004 Aktor Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 2004-2012 Aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Zagrał wiele ról teatralnych na deskach warszawskich teatrów Narodowego, Ateneum, Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu oraz kilkadziesiąt ról filmowych, między innymi główne role w „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą” J. Bromskiego, serialu „Sprawiedliwi” i filmie „80 milionów” w reż. W. Krzystka, role w filmach J. J. Kolskiego, „Strajku” V. Schlondorffa, „Popiełuszcze'” R. Wieczyńskiego, „Bitwa Warszawska 1920” J. Hoffmana, „Odzie do Radości” J. Komasy, „Wałęsa” A. Wajdy, „Teraz Ja” A. Jadowskiej, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego i innych..
Autor filmów niezależnych „Tajemnica Alberta” i „Norbert Juras i Syn” pokazywanych i nagradzanych m in. na festiwalach w Gdyni, Wrocławiu oraz na Kultoffkino w TVP Kultura. Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w reż. K. Jankowskiego. Nominowany do Offowego Odkrycia Roku za rok 2010 oraz do nagrody Złota Kaczka za rolę w filmie „80 milionów”.
Od 2010 roku występuje w „Kabarecie na Koniec Świata” na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie, do którego również pisze teksty monologów, skeczy i piosenek.
[/vc_parallax_section][vc_parallax_section title=”Section 3″ height=”1100″ position=”center” background_image=”3657″]

NIESAMOWITY AKTOR Z

BOGATYM DOŚWIADCZENIEM
86

ZAGRANYCH RÓL

[/vc_parallax_section][/vc_parallax]